Sākums » Sākumskola

Sākumskola

Pirmā skolas dienaZinibu diena_2014._1.kl.. (66)

Pirmā skolas diena visnozīmīgākā ir mūsu pirmīšiem, tāpēc visi cenšamies radīt viņiem neaizmirstamas atmiņas par šo dienu. Lai, ieejot jaunā dzīves posmā, bērniem būtu drošībās sajūta, par katru pirmīti rūpes uzņemas kāds no devītās klases bērniem. Katru gadu mazos ķiparus sagaida arī meža māte, kas ir sarūpējusi dažādus pārsteigumus un pārbaudījumus.

DSCF0258Folklora
Oktobrī mums ir folkloras projekts, kad pētām latvju zīmes, dziedam tautas dziesmas, ejam rotaļās, minam mīklas un jā – nākam uz skolu tautas tērpā. Ja vien ir prasmes, labprāt, klausāmies kā bērni spēlē vijoli, kokli vai kādu citu latviešiem tuvu instrumentu. Mēdzam arī sagatvot interesantus priekšnesumus no latviešu tradicionālās kultūras, tad sanākam kopā un svinam svētkus.

DSC_0560Dardedze, džimbas skola
Mācību gada sākumā visa sākumskola devās uz centru Dardedze, lai pārbaudītu savas esošās zināšanas un tās papildinātu jautājumos par drošību. Uzzinājām kā var izvērtēt, kuram cilvēkam var uzticēties, kuram nē, kā runāt ar svešiniekiem, kā pateikt „nē” un daudz ko citu noderīgu.

DSC_1718Dzejas diena

Katru gadu sākumskolā ir dzejas projekts, kura laikā lasām un mācāmies dažādu autoru dzejoļus un arī paši rakstam savus dzejoļus.  Noslēgumā sanākam visi uz tēju un                klausāmies pašu radītos dzejoļus.


039Mācības

Visa dzīve ir kā liela mācību stunda, tāpēc mums ir daudz darba. Mācības sākumskolā ir krāsainas – katra diena savādāka. Mēģinām atrast dažādus interesantus veidus kā apgūt nezināmo un trenēt dažādas, dzīvei noderīgas iemaņas. Mēs bieži sanākam aplītī, lai izrunātu svarīgas tēmas un uzzinātu, ko jaunu vai vienkārši, kopīgi palasītu. Interesantas stundas notiek pie interaktīvās tāfeles, bet tikpat interesantas ir arī tad, kad dodamies laukā pētīt dabu. Katram sākumskolas bērnam ir savs nedēļas plāniņš, ar ko jātiek galā, bet, ja rodas grūtības, vienmēr blakus būs sirsnīgas, jaukas un gudras skolotājas.

dzivnieki 012Ekskursijas

Ekskursijas sākumskolā ir neatņemama mācību sastāvdaļa. Tajās gan trenējam mūsu sociālās iemaņas, gan izpētām mūsu skaisto zemi gan iegūstam jaunas zināšanas. Regulāri braucam iepazīt dzīvniekus kādā no Latvijas zooloģiskiem dārziem vai sētām. Rezi gadā ciemojamies Saules muzejā, Ventpils observatorijā, Kara muzejā u.c. Lielu, jo lielu sajūsmu sagā rudens un pavasara ekskursijas.

024Ķekatas
Katru gadu pirmā klase rudenī dodas uz bērnu dārzu ķekatās. Kopā ar mūsu mazajiem kolēģiem dziedam, dejojam, ejam rotaļās, minam pašu izdomātās un jau sen zināmas, bet piemirstas mīklas. Protams, tiek runāts par maskām un to nozīmi. Ierībināta tiek visa skola, jo ķekatnieki, ar dažādām mīklām iegriežas gan virtuvē, gan bibliotēkā. Šajos svētkos mums vienmēr līdzi ir Ilga Reizniece, kura izstāsta, pamāca un iedvesmo. Kas rīb, kas dimd, pa istabiņu…

031100 diena

Pirmīšiem nozīmīga ir 100 diena. Tas ir kā atskaites punkts, kas parāda, cik daudz ir paveikts. Līdz 100 dienai bērni ir apguvuši arī skaitīšanu un atņemšanu 100 apjomā, tāpēc šajā dienā viss saistīts tikai ar skaitli 100. Vai esat iedomājušies kāda pasaule izskatījās pirms 100 gadiem? Un kāda tā būs pēc 100? Šajās svinībās neizpaliek arī kūka.

DSC_1582Piparkūkas

Kad klāt sniegs un dienas paliek pavisam īsas un aukstas, mēģinām uzburt sev svētku sajūtu, cepot piparkūkas. Smaržo visa sākumskola un tas tikai liecina, ka tuvojas tik gaidītie Ziemassvētki. Paši bērni rullē mīklu un no mājām tiek nestas vismīļākās piparkūku formiņas. Prieki lieliem, gan maziem. Protams, ka sanāk pašas gardākās piparkūkas pasaulē.

DSC_1616Pastaigas
Nav nozīmes kāds ārā laiks – mēs esam gatavi visiem izaicinājumiem. Katru dienu ejam ārā: lai elpotu svaigu gaisu, atjaunotu enerģiju, papļāpātu ar saviem draugiem, vai skrietu neprātīgās rotaļās. Sals mūs neattur no ziemas prieku baudīšanas, tāpat lietus, dubļi un vējš arī ne.

lieldienas 015Lieldienas
Pēc Lieldienām, no mājām nesam skaistākās olas, lai piedalītos olu izstādē un pārbaudām savu veiklību olu ripināšanā. Ja sanāk, olas krāsojam arī paši. Noteikti iepazīstamies ar dažādiem olu krāsošanas paņēmieniem. Lieldienas gaidot noteikti iepazīstamies at to būtību, tradīcijām un vēsturi.

DSC_0568Meža tīrīšana
Katru gadu mācību gada beigās visa sākumskola uzvelk gumijas zābakus, paņem līdzi cimdus un brauc sakopt Latvijas mežus. Visa diena svaigā gaisā strādājot paņem daudz enerģijas, bet dod milzīgu prieka devu par padarīto darbu kā arī milzīgu apetīti.