dav

Sākumskolas Amatniecības projekts 2018

No 13. – 15. februārim mūsu sākumskolā visi čakli kustināja pirktus, jo mēģināja iejusties dažādu amatnieku lomā. Lolita Šelvaha mums izstāstīja par smalko un pacietīgo izšūšanas darbu. Vitrāžiste Ieva Starzdiņa iepazīstināja ar stikla darbu. Lekcijas laikā tapa neliela ābolīša vitrāža.  Varējām izsekot līdzi, kā notiek lodēšana un stiprināšana līdz gala rezultātam. Abas lektores uzsvēra, ka amatnieka darbs prasa lielu pacietību, bet vienlīdz svarīgs ir arī mākslinieciskais skatījums.

                Katrs bērns šogad piedalījās 4 darbnīcās. Visas stikla darbnīcas mums palīdzēja novadīt Jana Kovaļevska. Ar milzīgu pacietību un rūpību bērni lika kolāžas, kuras stiprināja ar līmi. Rezultāti ir pasakaini. Jana priecājās, ka dažiem bērniem ir ļoti laba krāsu izjūta un vitrāža izveidojusies, kā īstam māksliniekam. Ar ādas apstrādi mums palīdzēja iepazīties Agrita Krieviņa un Everita Zalviņa. Bērni veidoja ādas maisiņus, aproces, galvas rotas un piespraudes. Garšīgākās nodarbības vadījām mēs pašas – skolotājas. Kopā ar Zani, Lieni un Kristinu tika ceptas dažādu veidu karstmaizes. Gan ar ananāsiem, gan salami, tomātiem, mocarellu, šķiņķi, siera salātiem, lociņiem un vēl… Lieki piebilst, ka izēšanās uz nebēdu. Ar Ivetu bērni gatavoja burkānu pončikus. Ļoti gardi sanāca, ka daži prasīja recepti. Ar Santu, Janīnu, Lieni un Kristinu bērni arī mācījās strādāt ar adatu – izšujot. Pacietības treniņš bija ikvienam. Gan jau pamanījāt, ka ne visu paspējām pagūt 80 minūtēs, tāpēc izšūšanas darbi dažiem palika, ko pabeigt mājās.

                Katru dienu mums bija izvērtēšanas apļi, kuros bērni dalījās ar projektā pagūto un uzzināto. Prieks, ka bērniem patika un viņi bija pacietības pilni izmēģināt savas prasmes it visā, ko piedāvājām. Mums ir lieliski, talantīgi un zinātkāri bērni!

Sākumskolas vārdā,

Liene

 

BILDES

Leave a Comment

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Jūs varat izmantot šādas HTML birkas un atribūtus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>